Tajemství písně

23. července 2015 v 20:28 |  Jednodílné
Její nádherné modré oči byly znovu plné slz. Jak si přála zapomenout, nic si nepamatovat, avšak srdce vědělo své.
Pořád dokola se jí před očima zjevoval ten obraz toho večera. Připadalo jí, jako by se tam ocitla znovu. Stejné místo. Stejný okamžik. Pocity v ní vířily jako miliony pestrobarevných motýlů v Amazonském pralese. Cítila se zrazená celým světem, ale především jednou osobou. Tou, kterou tak dlouho považovala ze to nejlepší v jejím životě. Jak krutě se mýlila a jak teď litovala. Litovala té lásky, jež mu dala. Věnovala mu své srdce, své všechno. A on jí ho vrátil zlomené a naprosto neschopné dál fungovat.
Vzpomínala, jaký byl jejich první polibek, nejkrásnější chvíle, co s ním zažila. Tehdy se cítila šťastná a měla takovou radost ze života. Teď v ní však zbyla jen prázdnota. Nebyla nic víc než chodící schránka bez duše.
A pak přestala brečet. Jako ve snu se přemístila do své ložnice. Zde prožila tolik úžasných, ale i bezesných nocí. Posadila se na postel a začala psát. Noty, slova. Vše jí plynulo přímo ze srdce. Dostala ze sebe všechny pocity, všechnu tu bolest, kterou měl na svědomí ten mizera s andělskou tváří. Minuty ubíhaly a před ní ležel papír s písní, jež právě složila. Chtěla, aby svět věděl, co je zač, aby se podělila o svůj příběh.
Poté se zvedla a líným krokem vyšla ke koupelně. V ruce svírala žiletku ostrou jako břitva. Krev jí stékala po dlani a odkapávala k zemi. Uprostřed bílé místnosti se zhroutila k zemi. Cítila, že prášky začínají působit. Uchopila žiletku a poprvé pořádně řízla. Pocit úlevy projel jejím tělem jako elektrický výboj. A pak další a další. Postupně byla pokryta krví celá.
Oči se jí pomalu zavíraly a ona v té chvíli věděla, že nikdy neudělala lepší rozhodnutí. Píseň jí zněla v uších, jako by ji vedle ní někdo zpíval.

Zavřela oči a tím se vzdala svého života, toho posledního, co ještě měla.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama