Alone: Chapter 2

24. července 2015 v 11:10 | *Em* |  *Alone*

O dva roky dříve:


V 6:30 se celým pokojem rozlehl otravný zvuk budíku a přerušil tak nekonečné ticho. Jessica se pomalu vyhrabala z postele, aby jej vypnula, a pak se konečně rozhlédla okolo sebe. "Super, další den na hovno." zamručela si pro sebe. "Cože?" Otočila se a spatřila svojí mámu ve dveřích, "Ale nic." "To bych ti taky radila."
Jessica už měla dost tohohle monotónního života, nudil jí. Chtěla zažít něco nového a hlavně být co nejdál od svých rodičů. Nevycházela s nimi dobře od doby, kdy se rozešli. Její otec měl novou rodinu a matka zůstala sama s dvěma dětmi. Mike, její bratr, byl nepoučitelný sukničkář a průserář. Momentálně chodil s největší mrchou na škole, Lisou. Lisa byla osobnost, co chtěla, to dostala. Jejich vztah byl však bouřlivý už od začátku, Mike nebyl zvyklý být věrný jedné holce a to bylo bodem úrazu.
Jessica si dala silné kafe a šla se vysprchovat. Za chvíli někdo zaťukal a ozvala se její máma: "Přišla Kath, vylez už, ať na tebe nemusí zase čekat." Nečekala na odpověď a odešla. Katherine byla jediná osoba, které Jess doopravdy věřila. Byly si podobné jak vzhledem, tak povahou. Ale v jedné věci nemohly být rozdílnější. Jess i přes svůj věčný pesimismus věřila, že jednou najde někoho, s kým bude skutečně šťastná. Kath si myslela, že o tu osobu už našla a poté ztratila, takže se spíš hnala ze vztahu do vztahu. Jess byla sama a kluci jí nechyběli.
"No konečně! Honem, pospěš si.." "Čau ,Kath, co se děje? Normálně ohledně času plaším já." Jess se ze všech sil snažila nesmát se jejímu pohledu, který naznačoval, že vážně panikaří. "Moc vtipný.. Potřebuju se před školou stavit za jednou holkou z prváku, má mi dát plášť na chemii. Jinak mám 5 a to je teď to poslední, co potřebuju. Nechci z ní prolítnout." "To stihneme, neboj. Jen na sebe něco hodím a jdeme."

Za půl hodiny už stály před třídou letošních prváků. Nijak zvlášť se s lidmi z té třídy nebavily, říkalo se o nich, že se baví jen mezi sebou a ostatními pohrdají. To, jak se Kathrine seznámila s Ali, byla jen náhoda. Narazily na sebe ve škole před kabinetem biologie a začaly se bavit. Teď byla Ali její jediná naděje a tak jim nezbývalo nic jiného než to překousnout a jít do oné třídy. Kath vešla dovnitř, zatímco Jess na ní čekala venku. Začalo zvonit a do dveří vletěl nějaký kluk a vrazil přímo do Jess. Oba letěli k zemi a dopadli s hlasitou ránou na ledovou podlahu. "Ježiši, jsi v pohodě?" "Kam si, sakra, koukal?!" "Promiň, neviděl jsem tě." Jessica se teprve teď podívala na toho kluka. Nevypadal špatně, byl naopak docela pěkný a bylo na něm vidět, že ho to mrzí. "Jessico! Hej! Nechceš třeba jít?" Kathrine na ní volala z druhé strany chodby, tak se otočila a rychlým krokem mířila do své třídy. Než vešla, otočila se směrem k tomu klukovi. Stále tam stál a díval se na ní. Ten kluk měl něco do sebe, jen zatím nevěděla co.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama